PEČENÉ KUŘECÍ KARI MISO

PEČENÉ KUŘECÍ KARI MISO

V Japonsku má každý rád omáčku. Pochází z uklidňující vůně vlastnoručně vyrobené vegetariánské omáčky k noční cestě do CoCo Ichibanya, oblíbeného japonského sdíleného rychlého jídla pro omáčku katsu. Toto jídlo je ve skutečnosti velmi jednoduché a zároveň chutné jídlo z jednoho tácu, které je ideální pro pobavení kamarádů na dvoře. Marináda má vlastně špetkovou chuť omáčky, díky čemuž je jídlo úplně jemnější.

Dozrál jsem při konzumaci omáčky spolu s mou domácností v lokalitě Yatsugatake, která by mohla být označována jako japonská variace Cotswolds. Pohledy na hraniční pásmo hor dláždí cestu ke zvlněné krajině a tato krásná oblast byla ve skutečnosti místem pro řadu domácích jídel.

Mezi naše oblíbené patřila vegetariánská omáčka spolu s rýží a také bohatá omáčka spojená s japonskou omáčkou v prášku, benefitem a mirinem. Tyto 3 složky jsou ve skutečnosti nezbytné k obnovení této chuti v mé vlastnoručně vyrobené marinádě.

PEČENÉ KUŘECÍ KARI MISO

Miso je základní složka?

Miso zahrnuje dotek umami směrem k jídlu. V tomto konkrétním pokrmu jsem použil několik vlastních bíle zbarvených miso, které ve skutečnosti vzniká postupným kvašením sójových bobů a rýžového koji k výrobě této úžasné a slané omáčky, která se proto efektivně hodí spolu s kuřecím masem, rybami nebo dokonce šlehaný přímo do dresinků. Zvyšte svou aktivitu s fermentačním videem a objevte, jak si vydělat svůj vlastní mix miso mezi mé kurzy miso.

Přivezeno přímo do Japonska?

Omáčka byla ve skutečnosti prezentována přímo v Japonsku prostřednictvím anglo-indických přistěhovalců před více než sto lety. Přinesli svou poangličtěnou variaci omáčky na celý kontinent, jako je prášková omáčka, směs hřejivé indické hořčice a chutí. Kare Raisu, nebo dokonce omáčka s rýží, se rychle stalo základem japonského dietního plánu a obvykle se skládá z brambor, mrkve a cibule.

Kvůli svým vlastním solidním anglickým dopadům není ve skutečnosti tak náročné objevit ve Spojeném království práškovou omáčku, která mě dopraví dozadu do kuchyně mé mámy v kopcích Yatsugatake. Používám k tomu prášek Bartsovy omáčky, stejně jako každé jiné jídlo, které vyžaduje práškovou omáčku – jako je moje omáčka Katsu, jejíž bohatá, stejně jako ovocná omáčka ve stylu omáčky se zcela hodí k křupavé zelenině nebo dokonce masu. Kolem mých kurzů omáčky Katsu přímo níže můžete snadno objevit mnohem více.

Potřebné materiály

2 x 500 g drůbežích bérců nebo dokonce drůbežích stehen bez kostí
½ červené papriky, nakrájené na plátky
½ nažloutlé nebo dokonce oranžové papriky, nakrájené na plátky
2 lilek, kostky
1 cuketa
Slunečnicový olej na pečení
Marináda
50 g bílého miso
1 lžíce medu nebo dokonce nahnědlého cukru
3 lžíce mirinu
2 lžíce přínos
2 stroužky česneku, nastrouhané
1 lžička práškové omáčky
Směrem k Garnish
Opékaná bílá sezamová semínka
Malá hrst nakrájené pažitky

Jak udělat

Chcete-li získat marinádu, umístěte všechny součásti marinády přímo do ní, abyste je efektivně promíchali a vařili.
Drůbež marinujte, prošetřete a nechte několik hodin nebo ještě lépe přes noc v lednici.
Papriky nakrájejte na 1 cm proužky a cuketu nakrájejte na 3 cm x 1 kousky. Vedení i zadní lilek stačí na čtvrtiny, poté rovnou na 2 cm kostky.
Předehřejte sporák na 200°C/ nástavec na 180°C/ Měření paliva 6 a také vložte všechnu zeleninu do pečícího plechu a pokapejte ji tukem. Zeleninu opékejte na sporáku třicet minut.
Marinovanou drůbež z omáčky vyjměte a poté ji vložte spolu se zeleninou. pečeme asi 15 minut. Okamžik závisí na rozměrech drůbeže, proto podle potřeby zkontrolujte a změňte příležitost přípravy jídla. Zkontrolujte, zda je vaše drůbež skutečně připravena tím, že zaručíte, že šťáva bude fungovat bez překážek a že se vlákna skutečně shromáždí. Udržujte marinádovou omáčku pryč.
Když se zelenina a drůbež skutečně připravují, odstraňte ze sporáku i umístění nad nástrojem teplým na varné desce. Přidejte asi 1 polévkovou lžíci marinádové omáčky (přizpůsobte si své preference) do směsi opatrně a zeleniny. Ujistěte se, že se marinádová omáčka na pánvi správně vaří. Může se snadno rychle slévat, proto se na něj také dívejte.
Když se cokoli skutečně zahřeje, nastříkejte na něj pažitku a také opečená sezamová semínka jako poslední provedení a ozdobte.

Nathan Evans